Wachendorff Automation
Wachendorff Automation specialisté
Enkodéry Wachendorff

Inkrementální enkodéry WDG, WDGI a WDGP s hřídelí

Inkrementální enkodéry WDG, WDGI a WDGP s dutou hřídelí

Inkrementální enkodéry WDGN konfigurovatelné přes NFC

Absolutní enkodéry WDGA (SSI, RS485, SAE J1939 a PROFIBUS)

Absolutní enkodéry WDGA (CANopen a CANopen LIFT)

Absolutní enkodéry WDGA (PROFINET-IO, EtherCAT, EtherNet/IP a Universal-IE)

Redundantní enkodéry WDGR a WDGE

Motor feedback systémy WDGF

Enkodéry s měřicím kolečkem LMS (pro měření délek)

Lankové enkodéry SZG (pro měření délek)

Řemenové systémy WDGM

Příslušenství enkodérů

Elektronické příslušenství pro enkodéry

Články související s výrobcem Wachendorff Automation
- Rozdíl mezi inkrementálním a absolutním rotačním enkodérem
- Světová inovace… Enkodér konfigurovatelný přes NFC
- Kompaktní enkodér pro těžký provoz s krytím IP67+IP69K
- Inkrementální snímače WDGP s volně definovatelným počtem pulzů
- Absolutní enkodéry WDGA pro náročné podmínky
- Ultrakompaktní a robustní systém pro měření délky LMSCA
- …další články
Aplikace k výrobci Wachendorff Automation

Odměřování ujeté vzdálenosti autonomních vozíků
První autonomní vozík (AGV) byl vyvinut v 80. letech. Bez senzorové technologie by to nebylo možné. Díky neustálému vývoji senzorů se stále více AGV zavádí do provozů, zvyšuje se tak efektivita skladového hospodářství a bezpečnost na pracovišti. Senzory se programují dle vnějších podmínek a přenášejí data do hlavního řídícího modulu AGV, což umožňuje autonomnímu vozíku pohybovat se po pracovišti a plnit zadané úkoly bez lidského zásahu.

Řízení úhlu natočení lopatek a nastavení azimutu u větrných elektráren
Využití obnovitelných energií, jako jsou větrné elektrárny, má zásadní význam pro ochranu klimatu a životního prostředí. V posledních letech získává stále větší význam využívání větrných turbín, jak na pevnině, tak i na moři. Důležitým faktorem pro dosažení co nejvyššího energetického výkonu je vysoká účinnost elektráren. V tomto ohledu jsou přesné snímače jejich klíčovým prvkem, které pomáhají optimalizovat výkon a snižovat náklady na údržbu.

Ovládání otočných a teleskopických ramen
Jedním ze způsobů, jak zajistit přesné polohování např. ramen jeřábů a montážních plošin, je použití absolutních enkodérů s komunikací CANopen. Tato komunikace je kvazi standardem v automobilovém průmyslu, snadno definuje priority a dělá tak systém extrémně stabilním. Tyto enkodéry umožňují precizní měření polohy, rychlosti, sklonu a úhlu natočení v reálném čase, což je důležité pro spolehlivé a precizní ovládání strojů.

Systém pro zpětnou vazbu polohy
Systém pro zpětnou vazbu polohy (anglicky "position feedback system") je soubor technologií a zařízení, které slouží k měření a kontrole polohy objektu nebo mechanického zařízení. Tento systém je klíčovým nástrojem pro automatizaci pracovních procesů v různých průmyslových odvětvích. Systém pro zpětnou vazbu polohy se skládá z řídící jednotky, senzorů polohy, kterými mohou být např. enkodéry, a akčních členů.

Simulace namáhání automobilových brzd
Automobilové brzdy jsou jedním z klíčových prvků vozidla, které zajišťují bezpečnost řidiče a ostatních účastníků silničního provozu. Je důležité, aby brzdy byly spolehlivé a zajišťovaly dostatečný brzdný výkon v různých situacích a podmínkách. Proto se při vývoji a testování nových typů brzd používají různé metody, které simulují namáhání brzd v různých podmínkách. Jednou z metod simulace namáhání brzd je tzv. dynamická simulace, kdy se používají speciální testovací zařízení, která umožňují simulovat jízdu vozidla v různých podmínkách.