Plastové a kovové spojky pro průmyslové aplikace

logo D-Ex info@dex.cz | +420 541 423 211
 • Strojírenský průmysl

  Strojírenský průmysl se zabývá výrobou a prodejem strojů a zařízení. Tyto stroje najdou uplatnění v téměř všech oborech lidské činnosti. od automobilové průmyslu přes energetiku až po potravinářství či zemědělství. Strojírenský průmysl zahrnuje kroky jako design, vývoj, výrobu i samozřejmě následný prodej strojů a zařízení.

  Plastové a kovové spojky pro průmyslové aplikace

  Průmyslová výroba

  Při provozu různých technologických celků je nutné zajistit přívodní materiály a energii, stejně jako jejich odpovídající chlazení. Tyto technologické celky jsou založeny na využití různých tekutin s různými složeními, které jsou potřebné pro výrobu rozličných výrobků.

  Pro tento účel vyrábí výrobce spojek CPC širokou škálu spojek z různých materiálů a těsnění. Tyto spojky jsou navrženy tak, aby bylo možné připojit nejrozmanitější tekutiny, včetně silných kyselin nebo zásad, chladicích kapalin, různých těkavých látek a tekutin s vysokou čistotou. Díky těmto spojkám mohou být tyto různé tekutiny bez problémů připojeny a vyměněny, a tak se udržuje kontinuita výroby. Je možné spojky například vybavit i takzvaným bezodkapovým provedením (úniku méně než 0,1 ml).

  Jak propojit vedení kapalin?

  Systém pro zpětnou vazbu polohy

  Systém pro zpětnou vazbu polohy

  Systém pro zpětnou vazbu polohy (anglicky "position feedback system") je soubor technologií a zařízení, které slouží k měření a kontrole polohy objektu nebo mechanického zařízení. Tento systém je klíčovým nástrojem pro automatizaci pracovních procesů v různých průmyslových odvětvích. Systém pro zpětnou vazbu polohy se skládá z řídící jednotky, senzorů polohy, kterými mohou být např. enkodéry, a akčních členů.

  Pokud potřebujete zajistit lineární rovnoběžný pohyb u strojů jako jsou buchary, lisy, portálové jeřáby a další, řešením mohou být lankové enkodéry. Díky podávané zpětné vazbě zajistí přesný pohyb všech součástí stroje najednou. Jedná se o vysoce flexibilní systém s rychlou instalací a vysokou přesností až 125 pulzů/mm. Životnost 1 milion cyklů a stupeň krytí IP67 zajištuje robustnost a takřka bezúdržbový chod s dlouhým servisním cyklem.

  Jak zajistit zpětnou vazbu polohy?

  Nerezové a mosazné díly pro chladící okruh průmyslových vývěv

  Vývěva

  Potřebujete například díly pro rychlou a spolehlivou montáž chladícího okruhu svého špičkového zařízení? V tom případě se bude hodit naše kvalitní kompresní šroubení Let-Lok, závitové šroubení Pipe Line a nejrůznější kulové kohouty a jehlové ventily. Vše je od ověřeného výrobce UCT Ham-Let.

  Stejně jako jednomu z našich zákazníků, který zmíněné díly používá na rozvod vody pro chlazení svých průmyslových vývěv (vakuových pump), se vám určitě budou hodit nejrůznější nerezové a mosazné spojky, T-kusy a kolena. Důležitou součástí podobných aplikací jsou samozřejmě také jehlové ventily pro regulaci průtoku, kulové kohouty pro uzavírání okruhu a zpětné ventily pro zamezení zpětného toku média.

  Jaké díly použít pro chladící okruh?

  Další odvětví


  Novinky