Průmyslové armatury

Kompletní sortiment průmyslových armatur pro rozvod plynů a kapalin. Uplatnění tyto armatury najdou v nejrůznějších aplikacích od výzkumných laboratoří přes potravinářství, chemický a biochemický průmysl, lékařství až po ultra-čisté aplikace v polovodičovém průmyslu. V naší nabídce najdete i ventily, fitinky, rychlospojky a další armatury pro speciální účely např. velmi vysoké teploty a tlaky, varianty Oxygen Clean - vyčištěné pro kyslík i Lubricant Free tedy bez mastnoty. ...pokračovat

Šroubení

Můžete se na nás obrátit, ať už potřebujete šroubení se závitem NPT, BSPT i trubkovým závitem G (BSPP) nebo ultračisté šroubení se závity VCR. Mimo tato řešení nabízí společnost Ham-Let patentované kompresní šroubení Let-Lok ke vzájemnému spojování trubek bez závitu, s rozměry od 3 mm až po 50 mm (1/16″ – 2″).

V naší nabídce najdete i speciality jako je HTC a VCR šroubení pro ultračisté aplikace například v polovodičovém průmyslu a díly pro orbitální svařování.

Ventily

Nabízíme jehlové ventily i pro vysokotlaké aplikace s dlouhou provozní životností, kulové kohouty pro uzavření průtoku kapalin nebo plynů včetně rozebiratelných ventilů pro snadné čištění, pojistné bezpečnostní ventily, redukční ventily pro jemnou regulaci průtoku média i zpětné ventily pro zamezení zpětného toku. Najdete u nás ale i kompletní ventilové soupravy a to až pěticestné od společností Ham-Let ASTAVA a Multi Instruments a nesmí chybět ani ultračisté membránové ventily s pneumatickým pohonem i ručním ovládáním.

Filtry

Filtrační prvky pro zachycení mechanických nečistot pro kapaliny i plyny v provedení jako přímý filtr, ale také jako T filtr obsahující nerezový filtrační element (sintr), který lze bez demontáže filtru vyčistit či vyměnit. V nabídce jsou i speciální elementy od společnosti Mott, jako je lapač plamene, sterilizovatelné kovové filtry, sintrované provzdušňovače a další.

Hadice

Na flexibilní spojení s rozvody slouží nerezové hadice s opletem i bez pro plyny a kapaliny do vysokých teplot a pro korozivní média, PTFE hadice s nerezovým opletem, opletem ze skleněného vlákna, z aramidové příze nebo se silikonovým pláštěm či nylonové a gumové hadice osazené koncovkami z nerezu pro širokou škálu aplikací například v automobilovém průmyslu – přenos paliva a oleje, hydraulická vedení, vedení stlačeného vzduchu a další.

Rychlospojky

Součástí sortimentu jsou i rychlospojky kovové i plastové od renomovaného výrobce CPC. Jsou navrženy a testovány, aby vydržely minimálně 5 – 10 tisíc spojení bez nežádoucího úniku média. Je možné je vybavit i ventilkem, aby při odpojení nedocházelo ke ztrátám cenného média. CPC rychlospojky jsou jediné plastové rychlospojky s bezodkapovým provedením, tzn. při odpojení dojde k úniku méně něž 0,1 ml kapaliny! V nabídce jsou i speciální rychlospojky s možností spojení vícenásobných obvodů, kombinaci hadicového a elektrického konektoru či rychlospojky s integrovaným čipem umožnujícím například hlídání spojení či validaci média.
Využití rychlospojky najdou téměř v každém odvětví, od balových technologiích, testovacích zařízení, lékařství, robotiky, až po polovodičový průmysl, letectví a kosmonautiku.

Vzorkovací nádoby

Potřebujete-li odebírat vzorky z potrubních systémů, můžeme Vám nabídnout nerezové tlakové nádoby s objemem od 50 ml až po 3785 ml s tlakem do 206 bar s možností vybavit nádobu speciálním jehlovým ventilem s vystřelovací pojistkou.