Monitorování výroby lithiových baterií

logo D-Ex info@dex.cz | +420 541 423 211
 • Baterie

  Bateriový průmysl se zabývá od výroby po prodej různých typů baterií, jako jsou trakční baterie, lithiové baterie nebo nikl-kadmiové akumulátory. Tyto baterie se používají v mnoha odvětvích, od automobilového průmyslu,  přes nositelnou elektroniku po bateriové clustery s velkou kapacitou sloužící jako zálohy elektřiny.

  Monitorování výroby lithiových baterií

  Lithiové baterie

  Výroba lithium-iontových baterií je náročný proces, který vyžaduje použití specializovaných materiálů a vybavení. Výrobní proces lithium-iontových baterií je mimo jiné citlivý na vlhkost. Toto náročné výrobní prostředí vyžaduje přístroj pro detekci vodní páry se spolehlivým výkonem a silnou odolností vůči vedlejším plynům vznikajích při výrobním procesu, které mohou být přítomny v ovzduší.

  Společnost Vaisala nabízí chemicky odolný polymerový snímač rosného bodu, který je aktivně řízen tak, aby bylo dosaženo dlouhodobé spolehlivosti s velmi malým rozptylem měření. Kalibrované přístroje využívající tento snímač jsou k dispozici jako levné převodníky nebo plně konfigurovatelné provozní přístroje.

  Jak monitorovat vlhkost při výrobě baterií?

  Další odvětví


  Novinky