Měření polohy, otáček, délek a úhlů natočení
Zařízení pro měření polohy, otáček, délek a úhlů natočení od firem Wachendorff Automation GmbH & Co. KG a KSR KUEBLER Niveau-Messtechnik GmbH zahrnují inkrementální (přírůstkové) a absolutní enkodéry a magnetické spínače. Enkodéry převádějí otáčivý pohyb na elektrický signál. ...pokračovat
Specialisté kategorie měření polohy, otáček, délek a úhlů natočení
Enkodéry Wachendorff
Inkrementální enkodéry WDG, WDGI a WDGP s hřídelí
Inkrementální enkodéry WDG, WDGI a WDGP s dutou hřídelí
Inkrementální enkodéry WDGN konfigurovatelné přes NFC
Absolutní enkodéry WDGA (SSI, RS485, SAE J1939 a PROFIBUS)
Absolutní enkodéry WDGA (CANopen a CANopen LIFT)
Absolutní enkodéry WDGA (PROFINET-IO, EtherCAT, EtherNet/IP a Universal-IE)
Redundantní enkodéry WDGR a WDGE
Motor feedback systémy
Enkodéry s měřicím kolečkem LMS (pro měření délek)
speedMATE – bezkontaktní optické měření rychlosti
Lankové enkodéry SZG (pro měření délek)
Řemenové systémy WDGM
Příslušenství enkodérů
Elektronické příslušenství pro enkodéry
Magnetický spínač MSA
Inkrementální enkodéry pracují na optickém nebo magnetickém principu. U optických enkodérů se využívá tzv. optické závory. Optická vazba optočlenu je zde vytvářena kotoučkem s průchozími nebo odraznými plochami. Kotouček se otáčí společně s hřídelí řízeného motoru a je zároveň prosvětlován LED diodou, z optického signálu je následně vyhodnocena poloha.
Absolutní enkodéry pak pracují výhradně na magnetickém principu, kde je detekována změny polarity magnetického pole točící se ho permanentního magnetu snímaného Hallovým snímačem. Mohou být jedno nebo víceotáčkové. Přední výhodou absolutních enkodérů je, že se informace o poloze neztratí ani po výpadku napájení, není zde použita ani záložní baterie.
Enkodéry nacházejí široké uplatnění např. ve výrobních a plnicích linkách, v obalovém, tiskařském a textilním průmyslu, manipulační technice nebo výtahářském průmyslu. Magnetické spínače lze uplatnit při monitorování a snímání polohy pohyblivých součástí, a to i jako bezpečnostní prvek systému. Jazýčkový kontakt je sepnut při přiblížení permanentního magnetu, což se využívá např. při kontrole otevřených a zavřených dveře u přístrojů.