Měření vodíku a jiných plynů rozpuštěních v oleji transformátorů

logo D-Ex info@dex.cz | +420 541 423 211
 • Vodík

  Vodík je jedním z nejběžnějších prvků na Zemi a je využíván v mnoha různých oblastech, včetně chemického průmyslu, dopravy a energetiky. Vodík může být používán jako palivo pro pohon automobilů nebo jako zdroj energie pro elektrárny. Navíc, vodík může být vyráběn z obnovitelných zdrojů energie jako jsou solární nebo větrná energie, což ho činí atraktivním pro snižování emisí skleníkových plynů. V poslední době se také začíná více využívat vodíková technologie v dopravě, jako například vodíkové palivové články pro elektromobily nebo vodíkové nádrže pro letadla.

  Měření vodíku a jiných plynů rozpuštěních v oleji transformátorů

  Monitoring plynů rozpuštěných v oleji je zásadní pro bezpečný a spolehlivý provoz energetických zařízení jako jsou výkonové transformátory. Základním rozkladovým plynem, který se generuje při poruše v transformátorech je vodík.

  Monitorování vodíku jako rozkladového plynu, který vzniká při výbojích, jiskřeních, poruše izolace či zkratu je základním diagnostickým nástrojem, který můžeme na transformátor nasadit, tak, abychom posoudit stav transformátoru.

  Online DGA monitoring?

  Nerezové díly do vysokých tlaků pro vodíkové systémy a výdejní stojany

  vodík stojan

  Pokud se zabýváte vývojem a stavbou výdejních stojanů pro vodík nebo i jinými aplikacemi s vodíkem, tak jsou pro vás díly od výrobce UCT Ham-Let ideálním řešením. Do aplikací zaměřených na vodík máme například kompresní šroubení Let-Lok, ve kterém najdete přímé spojky, kolena, T-kusy a další díly. Pro šroubení Let-Lok disponuje výrobce UCT Ham-Let i certifikací EC79. Kompresní šroubení Let-Lok je však použitelné jen pro aplikace s provozním tlakem do několika set bar.

  Pro samotné výdejní stojany na vodík, které pracují s provozním tlakem nad 1000 bar pro vás máme produktovou řadu HHP neboli Ham-Let High Pressure. Zde najdete díly použitelné pro provozní tlak do 2100 bar, a také dokonce do tlaku 4200 bar. Součástí řady HHP je také několik provedení jehlových ventilů s tlakovou odolností až 4200 bar.

  Detail aplikace

  Další odvětví