Měření vlhkosti, teploty a CO2 při řízení kvality vzduchu ve vnitřních prostorech

logo D-Ex info@dex.cz | +420 541 423 211
 • HVAC a kvalita vnitřního vzduchu

  HVAC (Heating Ventilation and Air Conditioning) se týká systémů pro vytápění, ventilaci a klimatizaci budov. Tyto systémy jsou důležité pro komfort a zdraví v budovách a pro správnou kvalitu vnitřního vzduchu.

  Měření vlhkosti, teploty a CO2 při řízení kvality vzduchu ve vnitřních prostorech

  vzduchotechnika

  Zajištění pohody bydlení je většinou spojeno se zajištěním optimální teploty a zajištěním dostatečného množství kvalitního vzduchu. To je zajištěno v obytných domech, rozsáhlých halách či skladovacích prostorech většinou pomocí přístrojů řešící přívod a vytápění nebo naopak ochlazování vzduchu. Přívod čerstvého vzduchu je řešen větráním, či stále častěji rekuperací.

  Spolehlivé měření vzduchu a jeho kvality umožňuje snižovat energetickou náročnost těchto budov. Spolehlivé měření jak teploty, vlhkosti vzduchu či koncentrací CO2 jsou hlavními parametry k udržení jak kvality bydlení. V případě průmyslových prostor je kvalita vzduchu zásadní pro zajištění opakovatelnosti, kvality výrobků i jejich skladování za optimálních podmínek a v neposlední řadě i optimalizaci nákladů. Ve všech těchto parametrech Vám práci usnadní použití chytrých senzorů teploty, vlhkosti či CO2 od firmy Vaisala.

  Jak měřit kvalitu vzduchu ve vnitřních prostorech?

  Další odvětví


  Novinky