Simulace namáhání automobilových brzd

logo D-Ex info@dex.cz | +420 541 423 211
 • Automobilový průmysl

  Ať už jste nadnárodní automobilový gigant, nebo začínající subdodavatel, máme pro Vás technologie pro řešení Vašich potřeb pro odvětví automotive. Od přesného měření pohybu linky, přes testy motorů, lakovací kabiny, až po skladovací prostory a hlídání kvality vzduchu (HVAC). S automobilovým průmyslem se stále více pojí i další odvětví jako jsou bateriový průmysl, palivové články, ale i například polovodičový průmysl.

  Simulace namáhání automobilových brzd

  Zkušební stolice pro testování namáhaní brzd

  Automobilové brzdy jsou jedním z klíčových prvků vozidla, které zajišťují bezpečnost řidiče a ostatních účastníků silničního provozu. Je důležité, aby brzdy byly spolehlivé a zajišťovaly dostatečný brzdný výkon v různých situacích a podmínkách. Proto se při vývoji a testování nových typů brzd používají různé metody, které simulují namáhání brzd v různých podmínkách. Jednou z metod simulace namáhání brzd je tzv. dynamická simulace, kdy se používají speciální testovací zařízení, která umožňují simulovat jízdu vozidla v různých podmínkách.

  Součástí takového testovacího zařízení jsou i přesné snímače rychlosti a otáček. Toto měření může být realizováno pomocí absolutního enkodéru s vysokým přípustným střídavým zatížením hřídele a odolným vůči extrémním změnám teplot nebo vibracím. Přenos dat do systému lze zajistit mnoha komunikačními protokoly, instalaci naopak usnadní široká nabídka montážního příslušenství. Překážkou v použití nemusí být ani malý prostor, v nabídce jsou i vysoce kompaktní provedení s 36 mm pouzdrem a stupněm krytí až IP69K.

  Detail aplikace

  Měření průtoku granulí pro lisování plastů

  Dávkování plynů do bioreaktorů

  Bioreaktor

  Ať už používáte bioreaktor k čemukoli od výroby inzulinu, přes bio-ethanol a další biopaliva, léčiva, komplexní organické molekuly, vitamíny, vakcíny, po barviva je třeba do něj přivádět, případně dávkovat kapalné i plynné složky. Přesnost a opakovatelnost tohoto dávkování je stěžejní, protože nesprávné poměry složek mohou mít velký vliv účinnost procesu. Pro správný chod bioprocesu je třeba do kultivačního média přivádět sterilní směs plynů, tedy bioreaktor plynovat. A't už potřebujete dávkovat sterilní vzduch, kyslík, dusík a oxid uhličitý, nebo jiný plyn.

  Co se kapalin týče, je třeba přesně dávkovat různé výživové složky, pufry a reagenty, které dohromady tvoří optimální prostředí pro mikroorganismy. To vytváří vysoké nároky na přístroj, který musí být kompatibilní s co nejširším množstvím kapalin. Ani jeden z těchto požadavků není pro vysoce přesné hmotnostní průtokoměry Bronkhorst problém.

  Jak dávkovat plyny v bioreaktoru?

  Test

  Lorem ipsum dolor sit amet, consectetuer adipiscing elit. Pellentesque sapien. Etiam ligula pede, sagittis quis, interdum ultricies, scelerisque eu. Curabitur bibendum justo non orci. Donec ipsum massa, ullamcorper in, auctor et, scelerisque sed, est. Duis pulvinar. Sed vel lectus. Donec odio tempus molestie, porttitor ut, iaculis quis, sem. Proin pede metus, vulputate nec, fermentum fringilla, vehicula vitae, justo. Maecenas lorem. Nullam feugiat, turpis at pulvinar vulputate, erat libero tristique tellus, nec bibendum odio risus sit amet ante. Etiam egestas wisi a erat. In rutrum. Vivamus ac leo pretium faucibus. Maecenas aliquet accumsan leo.

  Detail aplikace

  Další odvětví