Převodníky vlhkosti a teploty řady HMDW110

logo D-Ex info@dex.cz | +420 541 423 211
 • Ventilace a klimatizace (HVAC)

  Převodníky Vaisala jsou určeny pro měření relativní vlhkosti a teploty v různých OEM aplikacích automatizace budov (HVAC aplikace - Heating, Ventilating, Air-Conditioning – topeni, větráni a klimatizace). Nabízíme převodníky určené pro montáž do potrubínástěnné s certifikací IP65 i venkovní převodníky s integrovanými radiačním štítem.

  Specialista kategorie ventilace a klimatizace (HVAC)


  Aplikace ke kategorii Ventilace a klimatizace (HVAC)

  ilustrační obrázek aplikace Snímače pro datová centra

  Snímače pro datová centra

  Většinu ze spotřeby elektrické energie datových center (40 %) tvoří chladicí a klimatizační systémy. Existují různé způsoby, jak snížit provozní náklady. Vedle opatření k maximalizaci účinnosti procesů, závisí efektivní řízení spotřeby energie na dostupnosti přesných, spolehlivých a průběžných monitorovacích údajů.

  ilustrační obrázek aplikace Měření rosného bodu v lakovnách

  Měření rosného bodu v lakovnách

  Pro minimalizaci chyb a kazů se v moderních lakovnách používá regulace teploty a vlhkosti v prostředí lakoven ale i měření rosného bodu v barvě, tak aby rosný bod byl nižší než je teplota zařízení, na kterou se barva nanáší tak, aby nastříkáním barvy na chladný povrch nevznikalo srážení vody a tím místa, které by měly jiné odstíny barvy. firma Vaisala nabízí kromě senzorů teploty a vlhkosti pro regulaci prostředí též i převodníky, kterými je možno regulovat rosný bod barvy tak, aby problémy s kondenzací vody při nanášení barvy nevznikaly.