Ovládání otočných a teleskopických ramen

logo D-Ex info@dex.cz | +420 541 423 211
 • Polohování a robotika

  Polohování, nebo také měření a určování pohybu a polohy předmětů je nedílnou součástí mnoha průmyslových zařízení. Od měření otáček, úhlu natočení, délky, posunu a dalších veličin najde uplatnění i v oboru robotika, který se zaměřuje na vývoje, design a použití robotů pro nepřeberné množství účelů. Polohování/měření polohy je nedílnou součástí v automatizaci procesů nebo při řízení strojů.

  Ovládání otočných a teleskopických ramen

  Ovládání otočných a teleskopických výložníků

  Jedním ze způsobů, jak zajistit přesné polohování např. ramen jeřábů a montážních plošin, je použití absolutních enkodérů s komunikací CANopen. Tato komunikace je kvazi standardem v automobilovém průmyslu, snadno definuje priority a dělá tak systém extrémně stabilním. Tyto enkodéry umožňují precizní měření polohy, rychlosti, sklonu a úhlu natočení v reálném čase, což je důležité pro spolehlivé a precizní ovládání strojů.

  Z bezpečnostních důvodů se obvykle používají v sérii, případně s redundantní technologií, která poskytuje další vrstvu bezpečnosti. V případě selhání jednoho enkodéru, může druhý pokračovat v měření a poskytovat potřebné výstupy. Díky víceotáčkové technologii EnDra® enkodéry nepodléhají opotřebení a pracují bez baterie, což znamená delší životnost a snížení nákladů na údržbu.

  Jak přesně polohovat otočná a teleskopická ramena?

  Další odvětví