Nepřetržitá automatizace vrtných souprav

logo D-Ex info@dex.cz | +420 541 423 211
 • Nepřetržitá automatizace vrtných souprav

  Enkodéry jsou nedílnou součástí moderních vrtných souprav a hrají zásadní roli při zvyšování efektivity, přesnosti a bezpečnosti vrtání. Uplatňují se především absolutní enkodéry s magnetickým principem snímání, které hravě konkuruje přesnosti optických enkodérů a zároveň dávají skvělou alternativu pro aplikace se silnými mechanickými vibracemi a nejrůznějším robustním zařízením.

  Prvním významným použitím enkodérů je sledování hloubky vrtání. Díky těmto zařízením můžou operátoři přesně určit, jak hluboko se vrták ponořil do zeminy, což umožňuje lepší kontrolu nad celým procesem a minimalizaci rizika nechtěných incidentů, jako je překročení maximální hloubky nebo kontakt s podzemními překážkami.

  Druhým důležitým využitím enkodérů ve vrtných soupravách je monitorování rychlosti otáčení vrtáku. To umožňuje operátorům dosáhnout přesného a konzistentního vrtacího výkonu, což je zvlášť důležité při práci s různými typy hornin a půd. Enkodéry dokáží přesně registrovat otáčky v reálném čase, což usnadňuje dodržování specifikací projektu a minimalizuje opotřebení vrtáku.

  Posledním významným použitím enkodérů je sledování polohy celé vrtné soupravy. Tím se zlepšuje celková navigace a řízení stroje na pracovišti. Operátoři mohou snadno a rychle určit, kde se stroj nachází v terénu, což umožňuje optimalizaci trasy a zabránění kolizím s jinými objekty. To přispívá k bezpečnějšímu provozu a zrychluje práci na staveništi, což zase vede k úsporám času a nákladů.

  logo výrobce Wachendorff Automation

  Wachendorff Automation specialisté

  Související produkty

  Článek související s aplikací

  Absolutní enkodéry WDGA pro náročné podmínky

  Společnost Wachendorff, lídr ve výrobě enkodérů, představuje magnetické absolutní enkodéry s patentovanými technologiemi QuattroMag® a EnDra®. Pomocí těchto dvou magnetických technologií, které hravě konkurují přesnosti optických enkodérů, dává skvělou alternativu pro aplikace se silnými mechanickými vibracemi a nejrůznějším robustním zařízením.…číst dál

  Kategorie přiřazená k aplikaci

  Pokud chcete vědět víc o tématu nepřetržitá automatizace vrtných souprav, kontaktujte nás prosím. Kontaktujte nás

  Wachendorff Automation specialisté

  Kam dál? Podívejte se na další aplikace z odvětví hutnictví a hornictví nebo na přehled všech odvětví.