Měření vlhkosti palivových článků

logo D-Ex info@dex.cz | +420 541 423 211
 • Měření vlhkosti palivových článků

  Princip palivového článku

  Palivový článek s polymerní elektrodovou membránou (PEM) je významnou technologií v oblasti vodíkového průmyslu. Palivový článek PEM má nízkou provozní teplotu (<100 °C), což jej činí užitečným v mnoha aplikacích, jako je výroba energie, automobily a veřejná doprava.

  Účinnost a životnost palivového článku PEM je velmi závislá na přesné regulaci teploty a vlhkosti. V této aplikaci se snímač nachází v prostředí s vysokou vlhkostí, typicky nad 80 % relativní vlhkosti. Jedná se o náročné prostředí, protože zde neustále hrozí riziko kondenzace. Kondenzace může zkazit naměřené hodnoty a může trvat dlouho, než se snímač dostane z nasyceného stavu. Technologie vyhřívaných sond Vaisala je dokonalým řešením této výzvy. Zahřátá sonda zajistí, že snímač je neustále teplejší než teplota procesu.

  logo výrobce Vaisala

  Vaisala specialista

  VTT, jedna z předních výzkumných organizací ve Finsku, provádí výzkum palivových článků s nízkou teplotou (PEM) i vysokou teplotou (SOFC). VTT využívá vlhkostní přístroje Vaisala HUMICAP® HMT310F, HMT337 a nyní také novou inteligentní sondu HUMICAP® HMP7, která je součástí modulární kategorie výrobků Indigo. VTT také používá převodníky CO2 GMP343 ve svém výzkumu souvisejícím s palivovými články.

  Pro více informací si stáhněte související referenční případ VTT a aplikační poznámku Maximalizace účinnosti a životnosti palivových článků s optimální vlhkostí (PDF v anglickém jazyce).

  Související produkty

  Kategorie přiřazené k aplikaci

  Pokud chcete vědět víc o tématu měření vlhkosti palivových článků, kontaktujte nás prosím. Kontaktujte nás

  Vaisala specialista

  Kam dál? Podívejte se na další aplikace z odvětví palivové články nebo na přehled všech odvětví.

  Novinky