Etalony v oblasti tlaku a průtoku využívané státními metrologickými orgány a akreditovanými kalibračními laboratořemi

logo D-Ex info@dex.cz | +420 541 423 211
 • Etalony v oblasti tlaku a průtoku využívané státními metrologickými orgány a akreditovanými kalibračními laboratořemi

  Etalon tlaku

  Tlakoměry a průtokoměry jsou základními nástroji pro měření a kalibraci v různých průmyslových odvětvích. Tyto přístroje je však třeba ověřovat, jestli pracují tak, jak by měly a jejich výsledky splňují parametry. K této „kontrolní“ činnosti jsou státními metrologickými orgány a akreditovanými kalibračními laboratořemi v České republice využívány etalony.

  Státní metrologické orgány jsou odpovědné za definování a udržování národních etalonů, které slouží jako základ pro měření v rámci celé země. Tyto orgány používají ty nejmodernější a nejpřesnější metody měření, aby zajistili, že etalony splňují nejpřísnější požadavky na přesnost. Pro tlakové aplikace se jedná především o pístové (i automatizované) tlakoměry Fluke PG a pro kalibraci průtokoměrů o referenční systém hmotnostního průtoku Fluke Molbox.

  logo výrobce Fluke Calibration

  Fluke Calibration specialista

  Akreditované kalibrační laboratoře na druhé straně provádějí kalibraci měřicích přístrojů a zařízení používaných v průmyslu. Tyto laboratoře využívají státní etalony a další standardy k zajištění spolehlivosti a přesnosti kalibrace. Tyto laboratoře také poskytují certifikaci a potvrzení o kalibraci pro měřicí zařízení, což je důležité pro zákazníky, kteří potřebují ověřit přesnost jejich měřidla a regulační orgány, které tato ověření vyžadují u obchodních měření, tedy měření, na jejich základě je zákazníkům účtován poplatek.

  V České republice existuje řada akreditovaných kalibračních laboratoří, které spolupracují s českým metrologickým institutem na zajištění nejvyšší úrovně přesnosti a spolehlivosti v oblasti měření tlaku a průtoku. Tyto orgány a laboratoře jsou klíčovými hráči v zajišťování kvality a spolehlivosti měření v různých průmyslových odvětvích v České republice.

  Související produkty

  Kategorie přiřazené k aplikaci

  Pokud chcete vědět víc o tématu etalony v oblasti tlaku a průtoku využívané státními metrologickými orgány a akreditovanými kalibračními laboratořemi, kontaktujte nás prosím. Kontaktujte nás

  Fluke Calibration specialista

  Kam dál? Podívejte se na další aplikace z odvětví věda a výzkum nebo na přehled všech odvětví.

  Novinky