Monitorování minimální a maximální výšky hladiny u nádrží pohonných hmot

logo D-Ex info@dex.cz | +420 541 423 211
 • Monitorování minimální a maximální výšky hladiny u nádrží pohonných hmot

  Monitorování maximální a minimální hladiny

  Sledování minimální a maximální hladiny paliva v nádržích je důležité z několika důvodů. Hlídáním minimální hladiny je zajištěna informace, že jsou k dispozici dostatečné zásoby paliva a hlídáním maximální hladiny je naopak zajištěna informace, že nedošlo k přeplnění nádrže a nehrozí tak únik pohonných hmot, který může zapříčinit negativní dopady na životní prostředí. Typicky se s touto aplikací můžeme setkat u nádrží čerpacích stanic pohonných hmot.

  Existuje řada způsobů, jak monitorovat minimální a maximální hladiny palivových nádrží. Jednoduchým a jedním z nejspolehlivějších způsobů je měření pomocí plovákových hladinoměrů. Plovákové hladinoměry jsou senzory, které využívají plovák, který stoupá a klesá s hladinou pohonných hmot. Senzor vyhodnotí polohu plováku a vyhodnocený signál odešle do monitorovacího systému. Tento typ senzorů je velice oblíbený a snadno se instaluje, není ale vhodný pro monitorování nádrží s neobvyklým tvarem nebo hladinami pohonných hmot, které se rychle mění.

  logo výrobce KSR Kuebler

  KSR Kuebler specialista

  Související produkty

  Články související s aplikací

  Jak správně určit spínaný bod plovákového limitního spínače?

  Při specifikaci spínacích bodů vertikálního plovákového limitního spínače vedou nedorozumění vždy k nevhodným konstrukcím produktu. V tomto článku je vysvětleno, jak správně určit jeho spínací bod.…číst dál

  Co je hladinoměr a k čemu slouží?

  Hladinoměr je měřicí zařízení, díky kterému můžeme sledovat (monitorovat) výšku hladiny nebo mezihladiny kapalných médií a sypkých látek. Pro hladinoměry kapalných médií se lety vžil název „stavoznak“, někdy se ale setkáváme i s méně častým označením „vodoznak“.…číst dál

  Kategorie přiřazené k aplikaci

  Měření výšky hladiny

  Měření výšky hladiny

  Měřidla a zařízení pro průmyslové kontinuální a limitní měření výšky hladiny (mezihladiny) kapalných a sypkých látek od firem KSR KUEBLER Niveau-Messtechnik GmbH a Mütec Instruments GmbH. Pro kapalná média jsou v nabídce zejména měřidla s plovákovým principem měření (obtokové magnetické stavoznaky, limitní snímače a spínače, závěsné spínače) a pro sypká média bezkontaktní měřidla s principem mikrovlnné závory. Uplatnění tato zařízení nacházejí u aplikací v chemickém, petrochemickém a energetickém průmyslu, ve vodohospodářství, farmacii, na silech, násypkách a prostorech s nebezpečím výbuchu (ATEX). Většina z nich je vyráběna zakázkově a lze je tak uzpůsobit na míru Vašich potřeb.

  Hladinové spínače

  Hladinové spínače

  Hladinový spínač je plovákový limitní hladinoměr, vibrační vidličkový spínač nebo bezkontaktní mikrovlnný spínač, který umožňuje monitorování výšky hladiny (mezihladiny) v jedné nebo více úrovních kapalných nebo sypkých látek. Dle typu lze limitní spínače montovat v horizontální nebo vertikální poloze. Uplatnění nacházejí u aplikací v chemickém, petrochemickém a energetickém průmyslu, ve vodohospodářství, farmacii, na silech, násypkách a prostorech s nebezpečím výbuchu (ATEX).

  Snímače hladiny

  Snímače hladiny

  Snímač hladiny je plovákový kontinuální hladinoměr pro spojité měření, který pracuje na odporovém nebo magnetostrikčním principu. Snímače hladiny umožňují kontinuální (spojité) měření výšky hladiny se snímáním na místě měření (displej) nebo s dálkovým přenosem proudovou smyčkou 4 - 20 mA (včetně protokolů HART®, PROFIBUS® PA a FOUNDATION™ Fieldbus). Uplatnění nacházejí u aplikací v chemickém, petrochemickém a energetickém průmyslu, ve vodohospodářství, farmacii a prostorech s nebezpečím výbuchu (ATEX).

  Pokud chcete vědět víc o tématu monitorování minimální a maximální výšky hladiny u nádrží pohonných hmot, kontaktujte nás prosím. Kontaktujte nás

  KSR Kuebler specialista

  Kam dál? Podívejte se na další aplikace z odvětví chemie a petrochemie nebo na přehled všech odvětví.