Měření tlaku plynu v bioreaktoru

logo D-Ex info@dex.cz | +420 541 423 211
 • Měření tlaku plynu v bioreaktoru

  Bioreaktor

  Měření tlaku v bioreaktoru je důležitým procesem, který umožňuje monitorovat stav kultivace mikroorganismů a zajišťuje optimální podmínky pro růst buněk. Tlak v bioreaktoru se může lišit v závislosti na typu kultivace, objemu a typu bioreaktoru, ale obecně je nutné tlak udržovat na konstantní úrovni, aby byl zajištěn optimální průběh kultivace. Pro měření tlaku v bioreaktoru se používají různé senzory, jako jsou například přesné referenční tlakoměry Additel, nebo Bronkhorst EL-PRESS, který umí tlak i regulovat (otevřít ventil pro snížení tlaku). Tyto senzory jsou umístěny přímo v bioreaktoru a umožňují neustálé monitorování tlaku v reálném čase.

  Další důležitou součástí měření tlaku v bioreaktoru je správná kalibrace senzorů. Kalibrace senzorů je proces, kterým se zajišťuje, že senzory přesně měří tlak a jsou v souladu s referenčními hodnotami. Pro kalibraci senzorů se používají buď laboratorní kalibrátory Fluke, nebo přenosné automatizované kalibrátory Additel řady ADT760 a ADT761A. Kalibrace senzorů musí být prováděna pravidelně, aby byla zajištěna přesnost měření tlaku v bioreaktoru. Správná kalibrace senzorů umožňuje přesnější monitorování tlaku v bioreaktoru a výsledně vede k lepšímu řízení procesu kultivace mikroorganismů.

  logo výrobce Additel

  Additel specialista

  Související produkty

  Článek související s aplikací

  Dávkování kapalin a plynů do bioreaktorů

  Díky bioreaktorům dnes efektivně vyrábíme látky a dosahujeme procesů, které byly dříve technologicky velmi náročné na provedení, ba dokonce zcela nemožné. Krásným příkladem je výroba inzulinu. Dříve jej bylo třeba extrahovat ze slinivek jatečních vepřů, což bylo velmi nákladné. Navíc bylo množství extrahovaného inzulinu omezené počtem vepřů, nemluv…číst dál

  Kategorie přiřazené k aplikaci

  Pokud chcete vědět víc o tématu měření tlaku plynu v bioreaktoru, kontaktujte nás prosím. Kontaktujte nás

  Additel specialista

  Kam dál? Podívejte se na další aplikace z odvětví bioprocesy a bioreaktory nebo na přehled všech odvětví.