Projekt – Vývoj systému vzdáleného monitorování kvality ovzduší

logo D-Ex info@dex.cz | +420 541 423 211
 • Projekt – Vývoj systému vzdáleného monitorování kvality ovzduší

  Firma D-Ex Instruments, s.r.o. – realizuje projekt č. CZ.01.1.02/0.0/0.0/20_358/0023581 jehož název je „Vývoj systému vzdáleného monitorování kvality ovzduší„.

  Cíle projektu: „V projektu si klademe jako první cíl navrhnout autonomní senzor, základních fyzikálních a chemických stresorů, který nebude vyžadovat žádné síťové připojení a bude jej moci velmi rychle instalovat do různých místností, případně i venkovních prostor. Tento multisenzor následně bude bezdrátově komunikovat s centrální jednotkou, která bude sloužit ke sběru dat pro danou budovu, případně bude možné využít GSM komunikaci pro přímé odeslání dat do centrálního datového úložiště.
  Součástí tohoto multisenzoru bude také čidlo teploty, tlaku a vlhkosti a infrakamera, která bude sloužit k měření prachových části a v případě využití v místnostech tak také zaznamenávat počet osob v místnosti.
  Dalším cílem projektu je navrhnou zabezpečený komunikační protokol, který bude umožňovat lokálním zařízením posílat základní informace o kvalitě ovzduší do centrálního datového úložiště. V tomto datovém uložiti budou data veřejně přístupná a budou navrženy algoritmy pro automatizované vyhodnocování kvality ovzduší případně s alarmovými stavy.“


  Novinky