Projekt – Návrh platformy pro analýzu dat z meteorologických stanic

logo D-Ex info@dex.cz | +420 541 423 211
 • Projekt – Návrh platformy pro analýzu dat z meteorologických stanic

  Firma D-Ex Instruments, s.r.o. – realizuje projekt č. CZ.01.01.01/05/23_009/0001622 jehož název je „Návrh platformy pro analýzu dat z meteorologických stanic„.

  Cíle projektu:

  Cíle představeného projektu lze rozdělit na dvě klíčové oblasti. První jsou cíle spojené s návrhem a realizací výkonného a levného serveru pro zpracování a uložení dat a druhé softwarové jsou zaměřeny na realizaci výkonově optimalizovaných scriptů pro zajištění funkčnosti. Funkčností rozumíme sběr dat z jednotlivých stanic, předzpracování dat, naučení neuronové sítě na nalezení jednotlivých anomálií (událostí) a odeslání potřebných výsledných informací. Konkrétní hardwarové cíle:

  – zpracovatelský výkon, aby zvládl velké objemy dat a složité algoritmy používané pro zpracování. Toho lze dosáhnout použitím více procesorů, vysokorychlostní paměti RAM a účinných chladicích systémů, ovšem celý systém koncipujeme jako nízkonákladový tudíž bude navrhnut optimální systém s poměrem cena/výkon

  – kapacita úložiště – zpracování velkých objemů dat vyžaduje velké množství úložného prostoru pro ukládání dat, mezivýsledků a konečných výstupů. Hardware bude mít dostatečnou úložnou kapacitu pro zpracování dat s možností rozšíření při zvyšujícím se objemu dat.

  – síťové připojení je nezbytné vysokorychlostní síťová konektivita, která umožní rychlý přenos dat a komunikaci mezi hardwarovými komponentami a zbytkem systému.


  Novinky