Výroba bioplynu/biometanu

logo D-Ex info@dex.cz | +420 541 423 211
 • Výroba bioplynu/biometanu

  Biometan dláždí cestu k zelenější budoucnosti a přechod na obnovitelné zdroje energie si oblíbily velké ekonomiky. Neefektivní výroba však může ekologický podnik postavit na hlavu. Ačkoli část metanu vždy unikne, zařízení MGP262 je vaším jediným nástrojem k minimalizaci nákladného a škodlivého úniku metanu. Zařízení MGP262 vám dává možnost řídit svůj proces a soustředit se na výrobu co nejlepšího biometanu.

  Vaisala vám umožní pozitivně ovlivnit životní prostředí i vaše finanční výsledky. Pokud chcete optimalizovat výrobu a zvýšit výnosy a kvalitu, společnost Vaisala nabízí odpovědi nové generace, které pomáhají umožnit skutečně cirkulární ekonomiku. Řada přístrojů Vaisala pro měření bioplynu je první, která je optická, certifikovaná podle ATEX a vyrobená pro práci za provozu, měření přímo na lince bez systémů pro odběr vzorků. Výhody jsou zřejmé – kompaktní rozměry, žádné pohyblivé části.

  logo výrobce Vaisala

  Vaisala specialista

  Výroba bioplynuZapněte bioplynovou stanici.

  Výroba bioplynu nabízí obrovské možnosti pro lidi i planetu. Zařízení však stále trpí neefektivitou. Odhaduje se, že průměrná bioplynová stanice by při optimálním výkonu mohla mít podstatně vyšší výnos.

  Odpovědí na řešení tohoto problému je lepší měření. Společnost Vaisala uvedla na trh vůbec první měřicí sondu 3v1, která se velmi snadno instaluje a používá. Jste připraveni sešlápnout pedál na plyn a zrychlit svůj bioelektrický stroj?

  Nádrže na bioplyn

  Přeměna odpadu ve “zlato”

  Výroba bioplynu je organický proces, což znamená, že je nekonzistentní. Čím lépe dokážete celý proces monitorovat a reagovat na tyto nesrovnalosti, tím je efektivnější.

  Zvýšení výnosů

  Získejte z odpadu větší hodnotu. Zlepšete koncentraci CH4 a kvalitu bioplynu včasnými opatřeními na základě stabilního online měření.

  RNG neboli Renewable natural gas – Obnovitelný zemní plyn, také známý jako udržitelný zemní plyn nebo biometan, je bioplyn, který byl upraven na kvalitu podobnou fosilnímu zemnímu plynu a má koncentraci metanu 90 % nebo vyšší.

   

  Snižte náklady a zvyšte své zisky

  Řada přístrojů Vaisala MGP260 přináší naše spolehlivé vědecké metody, které vám pomohou optimalizovat výrobu a modernizaci bioplynu. Spolehlivé, vždy přesné a certifikované podle směrnice ATEX. Robustní konstrukce splňuje požadavky na automatickou kalibraci a zároveň nepotřebujete žádné další zařízení pro odběr vzorků. Prostě dokonalejší proces.

  Vynikající stabilita

  • Mimořádně odolný proti korozi s trvanlivým filtrem
  • Trojité a dvojí optické měření plynu: CH4, CO2 &H2O (MGP261) and CH4 & CO2 (MGP262)
  • Automatická kalibrace snižuje náklady na kalibraci
  • Vyhřívaná sonda snáší vysokou vlhkost i chlad

  Snadná instalace

  • Snadná instalace na místě
  • Vhodný pro jakýkoli stávající systém
  • Certifikát Ex
  • Integrace s rozšířenými řídicími systémy

  Snadná obsluha

  • Lehká a robustní konstrukce
  • Není třeba odebírat vzorky ani odstraňovat vlhkost
  • Žádná čerpadla ani kalibrační lahve s plynem

  Bioplynová stanice
  Většina výrobců a integrátorů bioplynových stanic se vždy snaží vyřešit určité kritické problémy. Zaprvé je to ochrana motoru kogenerační jednotky (kombinované výroby tepla a elektřiny) před nadměrnou vlhkostí během procesu, aby se zabránilo korozi a poruchám. A za druhé, řízení celého procesu až po odplynění, aby se minimalizovaly ztráty způsobené únikem metanu.

  • Prodlužte interval výměny filtrů s aktivním uhlím tím, že budete udržovat vlhkost bioplynu v rámci specifikací.
  • Zabraňte opotřebení a odstavení motoru kogenerační jednotky v důsledku vlhkého plynu.
  • Kontrolujte celý proces – lépe poznáte kvalitu svého plynu
  • Zastavte propad zisku tím, že budete mít pod kontrolou únik metanu.

  Stáhněte si elektronického průvodce bioplynem

  Stručný, ale komplexní průvodce optimalizací výroby bioplynu pomocí přesného měření. Stáhněte si ePrůvodce a připravte se na podporu svého podnikání díky praktické pomoci našich odborníků. Brožura ke stažení zde (průvodce je anglickém jazyce).

  Kategorie přiřazené k aplikaci

  Měřicí systémy

  Měřicí systémy

  Potřebujete-li monitorovat prostředí uvnitř budov nebo na stavbách? Potřebujete notifikaci a report se záznamem hodnot od teploty, a vlhkosti po CO2 v řízených prostředích, Vaisala má ten správný měřicí systém pro širokou škálu aplikací. Záznamníky, dataloggery, systémy pro kontinuální monitorování, záznam a hlášení vlhkosti, teploty, CO2 a dalších veličin. Cloudová řešení pro GxP nebo neregulované aplikace. Veškerá komunikace je bezdrátová s velkým dosahem a zabezpečením založená na techonologii LoRa. Jade Smart Cloud bezdrátové měření vlhkosti a teploty přizpůsobitelné a škálovatelné konfigurace pro měnící se aplikace rychlou a snadnou instalaci snadný přístup přes webový prohlížeč nebo mobilní zařízení a bezpečné ukládání dat na cloudovém serveru viewLinc Neomezené parametry a data bez mezer pro zajištění shody Snadno použitelné protokoly IQOQ, dokumentace GxP Úplný soubor možností služeb, včetně: instalace, validace a globální kalibrace. Validovaná data, která lze sdílet s externími řídicími a automatizačními systémy.

  Měření vlhkosti

  Měření vlhkosti

  Měření vlhkosti Měření vlhkosti v plynech, měření vlhkosti v oleji, vlhkost sypkých látek, ventilace a klimatizace, přenosné přístroje, moduly a sondy, kalibrátory vlhkosti,

  Měření a detekce plynů

  Měření a detekce plynů

  Měření a detekce plynů, jednokanálový detektor plynu, detektor toxických a hořlavých plyny v potenciálně výbušném a vysoce náročném prostředí

  Pokud chcete vědět víc o tématu výroba bioplynu/biometanu, kontaktujte nás prosím. Kontaktujte nás

  Vaisala specialista

  Kam dál? Podívejte se na další aplikace z odvětví bioprocesy a bioreaktory, obnovitelné zdroje nebo na přehled všech odvětví.