Optická a zvuková požární signalizace na zásobníky hořlavých kapalin

logo D-Ex info@dex.cz | +420 541 423 211
 • Optická a zvuková požární signalizace na zásobníky hořlavých kapalin

  Nevýbušná opticko-akustická požární signalizace SM87LEDA / BEXS

  Optická a zvuková signalizace slouží k varování v případě požáru nebo úniku hořlavých a toxických plynů. Tyto systémy mají za úkol varovat osoby přítomné v prostoru před nebezpečím, které představuje výbuch hořlavých plynů nebo vdechování toxických plynů.

  Pro optickou signalizaci poplachu při úniku hořlavých a toxických plynů se nejčastěji používají nevýbušné zábleskové xenonové nebo LED majáky.  Pro požární aplikace je nutné použít typy s certifikací EN54-23.

  K akustické signalizaci poplachu při požáru nebo výskytu hořlavých a toxických plynů je nejčastěji využíváno nevýbušných elektronických sirén nebo houkaček, popřípadě zvonků. Vybrané typy disponují schválením pro požární aplikace podle normy pro elektrickou požární signalizaci EN54-3.

  Tyto systémy jsou obvykle instalovány v průmyslových prostředích s nebezpečím výbuchu hořlavých plynů a par, kde je nutné zajistit bezpečnost osob a ochranu technologie.

  logo výrobce Eaton-MEDC

  Eaton-MEDC specialista

  Související produkty

  Kategorie přiřazené k aplikaci

  Pokud chcete vědět víc o tématu optická a zvuková požární signalizace na zásobníky hořlavých kapalin, kontaktujte nás prosím. Kontaktujte nás

  Eaton-MEDC specialista

  Kam dál? Podívejte se na další aplikace z odvětví chemie a petrochemie nebo na přehled všech odvětví.